Kamieniarstwo MM Stone » Sklep » Parapety zewnętrzne » Granitowe parapety zewnętrzne

Granitowe parapety zewnętrzne

Wyświetlanie 1–30 z 44 wyników

Parapety zewnętrzne granitowe – kupuj piękne produkty na wymiar!

W naszej ofercie dostępne są eleganckie i wytrzymałe parapety zewnętrzne wykonane z granitu. Wszystkie zamawiane produkty są docinane na wybrany przez Klienta wymiar. Oprócz funkcji dekoracyjnej, parapety z granitu na zewnątrz budynku pełnią istotną rolę praktyczną. Zamontowane z odpowiednim spadkiem i z niewielkimi nacięciami na spodzie, zwanych „kapinosami”, efektywnie odprowadzają wodę, skutecznie zabezpieczając elewację przed zawilgoceniem.

Parapety zewnętrzne granitowe – kupuj piękne produkty w sklepie internetowym!

Nasz asortyment obejmuje parapety zewnętrzne wykonane z wysokiej jakości granitu. Ten naturalny kamień, charakteryzujący się niską nasiąkliwością, jest niezwykle odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak

 • deszcz,
 • śnieg,
 • mgła
 • czy mróz.

Dodatkowo, wykazuje wyjątkową odporność na

 • ścieranie,
 • wilgoć
 • i działanie detergentów.

Estetyczny design parapetów z granitu doskonale uzupełnia wystrój elewacji, a ich gładka, polerowana powierzchnia odporna jest na powstawanie zacieków, zmienne temperatury oraz wszelkie uszkodzenia mechaniczne, takie jak kruszenie czy pękanie.

Parapety zewnętrzne granitowe Zielona Góra, Wrocław, Poznań, Gorzów Wielkopolski – sprawdź nasze ceny!

Nasze produkty to gwarancja solidności i trwałości, co sprawia, że zachowują one swój piękny wygląd przez wiele lat. Dzięki różnorodnej palecie kolorystycznej, oferujemy możliwość łatwego dopasowania wzoru parapetu do:

 • koloru elewacji,
 • stolarki okiennej
 • oraz ogólnego wyglądu posesji,

dostosowując się do indywidualnych preferencji. Parapety zewnętrzne granitowe, które proponujemy, wyróżniają się nie tylko estetycznym wyglądem, ale także doskonale wpisują się w różne style architektoniczne, takie jak tradycyjny, industrialny czy regionalny.

Nasze wyroby zapewniają niezmienne walory estetyczne przez długie lata. Parapety od MM Stone są nie tylko praktycznym, ale także eleganckim dodatkiem do każdej elewacji. Bogata oferta kolorystyczna pozwala na pełne dostosowanie produktów do indywidualnych potrzeb klienta, podkreślając unikalny charakter każdego projektu architektonicznego.

Parapety granitowe do montażu na zewnątrz

Dostępne w naszym asortymencie parapety granitowe zewnętrzne charakteryzują się dużą funkcjonalnością oraz wytwornym wyglądem. Jak już wspomnieliśmy wyżej, są bardzo odporne na zmiany pogody i temperatury, wodę i ścieranie. Ich zaletą są również niewrażliwość na intensywne światło słoneczne, dlatego mogą być bez przeszkód stosowane w oknach wychodzących na południe. Nie wymagają przy tym częstej pielęgnacji.

Cechą charakterystyczną granitu jest jego ziarnista tekstura, w której są widoczne poszczególne minerały. Dlatego też kamień ten przybiera tak niezwykły, interesujący wygląd. W sklepie online MMSTONE proponujemy bogaty wybór

 • kolorów,
 • odcieni
 • i wzorów granitu,

dzięki czemu każdy klient może u nas znaleźć wyrób idealnie dopasowany do konkretnego stylu pomieszczenia lub domu.

Parapety zewnętrzne granitowe
Parapet zewnętrzny granitowy

Parapet zewnętrzny granitowy charakteryzuje się łatwością montażu. Wynika to z możliwości ich bezpośredniego umieszczenia na płycie okiennej. Istnieją także specjalne profile, które umożliwiają mocowanie parapetu bezpośrednio do ściany. Proces montażu parapetów zewnętrznych granitowych nie wymaga specjalistycznych narzędzi ani zaawansowanych umiejętności, dlatego z powodzeniem można go wykonać samodzielnie.

Jak wygląda montaż parapetu zewnętrznego granitowego krok po kroku?

Krok 1: Przygotowanie powierzchni pod montaż parapetu granitowego na zewnątrz budynku

 1. Ocena warunków – sprawdź stan muru (i ocieplenia jeżeli już jest zamontowane), na którym będzie montowany parapet. Upewnij się, że powierzchnia jest stabilna, wolna od uszkodzeń i dobrze wypoziomowana.
 2. Oczyszczenie – starannie oczyść powierzchnię z brudu, kurzu i resztek materiałów budowlanych. W przypadku starego parapetu usuń go i oczyść powierzchnię z resztek zaprawy.
 3. Przygotowanie podkładu – nałóż warstwę gruntującą na powierzchnię, aby zapewnić lepszą przyczepność dla kleju montażowego.

Krok 2: Pomiar i wycinanie parapetu (pomiń jeżeli kupujesz gotowy produkt w postaci parapetu granitowego zewnętrznego)

 1. Pomiar – dokładnie zmierz długość i szerokość parapetu. Dodaj pewną zapasową wartość, aby móc dopasować granit do ewentualnych nierówności.
 2. Wycinanie z płyty granitowej – korzystając z odpowiedniego narzędzia, wycinaj parapet zgodnie z dokładnie zmierzonymi wymiarami. Upewnij się, że krawędzie są proste i dokładnie przycięte. Korzystaj z najlepszych narzędzi do obróbki kamienia, by go nie wyszczerbić, ani nie ukruszyć. Jeżeli nie masz doświadczenia zleć to fachowcom z firmy kamieniarskiej, by nie uszkodzić kamienia oraz elewacji.

Krok 3: Montaż granitowego parapetu zewnętrznego

 1. Przygotowanie kleju montażowego – nałóż równomiernie klej montażowy na spodnią powierzchnię parapetu zewnętrznego oraz na mur. Użyj produktów przeznaczonych do montażu zewnętrznego.
 2. Posadowienie parapetu – ostrożnie umieść parapet na przygotowanej powierzchni, dbając o to, aby był dokładnie wypoziomowany i dobrze przylegał do muru i dochodził pod okno do listwy podokiennej.
  Warto tutaj pamiętać, że zawsze parapety zewnętrzne powinny być montowane ze spadkiem około 1,5%. Poza tym ich zewnętrzna krawędź powinna być wysunięta około 5 cm poza elewację.
  Montowany zewnętrznie parapet z granitu powinien posiadać także wyżłobione podcięcie, czy musi być wykończony tak zwanym kapinosem(rowkiem kapilarnym).
  W przypadku montowania parapetów za pomocą pianki niskoprężnej poliuretanowej, po wcześniejszym posadowieniu parapetów oraz sklinowania za pomocą klinów przeznaczonych do montażu parapetów zewnętrznych przestrzeń między murem, a parapetem należy wypełnić za pomocą pianki.
 3. Dociskanie – delikatnie dociskaj i lekko poruszaj granit do muru, aby zapewnić równomierne rozprowadzenie kleju i solidne połączenie produktu z podłożem (w przypadku montażu na klej).

Krok 4: Wykończenie i uszczelnienie

Uszczelnienie spoin – nanieś silikon o sieciowaniu neutralnym na spoiny między granitem a murem oraz wygładź za pomocą przeznaczonych do tego narzędzi. Wszystko to po ty, by zapobiec przedostawaniu się wody i wilgoci.

Krok 5: Oczekiwanie na utwardzenie kleju

 1. Czas wysychania kleju lub pianki montażowej – pamiętaj, że klej lub pianka poliuretanowa powinny pozostać do utwardzenia, zgodnie z instrukcjami producenta, zanim czymkolwiek obciążysz parapet.
 2. Sprawdzenie stabilności – po upływie odpowiedniego czasu potrzebnego na wyschnięcie sprawdź, czy parapet jest stabilny i dobrze zamocowany.

Krok 6: Konserwacja

Regularnie sprawdzaj stan parapetu i dokonuj konserwacji, aby zachować jego trwałość i wygląd na lata.

Montaż parapetu zewnętrznego granitowego może być wyzwaniem, ale z odpowiednim planem, narzędziami i umiejętnościami możesz osiągnąć doskonałe rezultaty. Pamiętaj o bezpieczeństwie podczas pracy i postępuj zgodnie z zaleceniami producenta kleju oraz materiałów budowlanych.

Różnorodna kolorystyka i cięcie na wymiar – parapet zewnętrzny granitowy do wyboru

Wysoka estetyka wykonania naszych parapetów sprawia, że będą one znakomicie wyglądały na zewnątrz każdego budynku.

W ofercie posiadamy m.in. wzory:

 • Black Antraccite w ciemnych odcieniach,
 • subtelny Kashmir White o piaskowym kolorze,
 • intensywnie czarny Absolut Black,
 • świeży jasny Carrara,
 • oraz wielotonowy brązowy Tan Brown

i mnóstwo innych.

Oznacza to, że mamy do zaoferowania:

 • parapety zewnętrzne granitowe antracytowe,
 • parapety zewnętrzne granitowe czarne,
 • parapety zewnętrzne granitowe białe,
 • parapety zewnętrzne granitowe szare.

W standardowej ofercie posiadamy wyroby o grubości 2 i 3 cm, ale w przypadku zapotrzebowania klienta, na życzenie dostarczamy również produkty o innych parametrach. Sprawdź naszą ofertę i zamów produkty docinane na wymiar już dziś!

Shopping Cart