Czym jest marmur?

Marmur należy do skał metamorficznych. Powstaje z przeobrażenia się wapieni, a składa się głównie z krystalicznego kalcytu. Jest mniej twardy oraz mniej odporny na działanie kwasów i czynników atmosferycznych niż inne skały. Cechuje go niska mrozoodporność i wytrzymałość. Powierzchnie marmurowe mogą ulec matowieniu, dlatego nie wykorzystuje się tego surowca do produkcji zewnętrznych parapetów czy nagrobków. Pomimo swojego ograniczonego zakresu zastosowania, marmur szeroko użytkowany jest jako materiał wnętrzarski.

Produkty, które są tworzone z marmuru, cechuje naturalność. Gładka powierzchnia marmuru sprawia, że łatwo się ją czyści, co pozwala na zachowanie wymarzonego porządku. Dużym atutem marmuru jest także to, że występuje w różnych barwach – może być między innymi śnieżnobiały, żółty, brązowy lub czarny.

Marmur w mieszkaniach lub domach często stosowany jest ponadto jako element dekoracyjny w łazienkach, kuchniach czy salonach, przy tworzeniu blatów łazienkowych, ścian, podłóg czy armatury. W połączeniu z odpowiednimi dodatkami można dzięki niemu stworzyć niezwykle przytulną przestrzeń.

Poszukujesz wysokiej jakości marmuru w Zielonej Górze do ozdoby mieszkania? Zapraszamy do MM Stone.

Bianco Carrara Marmur Zielona Góra

Bianco Carrara

Brecia Sarda Marmur Zielona Góra

Brecia Sarda

Stratio Olimpico Marmur

Stratio Olimpico

Nero Marquina Marmur

Nero Marquina

Monte Blanck Marmur

Monte Blanck